Понеділок, 01 черв. 2020
Головна Сайдингові системи Сайдинг стіновий
Якісний вініловий сайдинг
 
Як вибрати сайдинг з вінілу?

Відповіді на питання про те, як вибрати сайдинг з вінілу, а точніше як це зробити краще за все. Перш ніж починати вибирати, задайте собі наступне питання: «У чому буде мій основний виграш, коли облицюю свій будинок сайдингом?». І вже відповідно до відповіді, яку ви самі собі дасте, сформулюйте список вимог і починайте вибір матеріалу.

За всієї начебто одноманітності, всі виробники сайдинга намагаються зробити свою продукцію відмінною від конкурентної. Зовні побачити відмінності, які в основному закладені всередину технології виробництва неможливо.

Однак виключати візуальний огляд сайдинга не варто, скоріше навпаки, потримати шматок панелі в руках, зігнути її в різні боки, подивитися на неї уважно з усіх боків - святий обов'язок кожного розумного покупця.
Що потрібно знати про сайдинг. Сайдинг виробляється на основі вінілової маси, в яку додають пластифікатори, барвники, стабілізатори кольору та інші спеціальні присадки. Маса в купе з усіма складовими називається вініловим компаундом. Виробляється сайдинг методом коеструзіі, тобто методом сплавлення двох різних мас (компаундів). Спочатку готують дві різні маси (з різним призначенням), а потім сплавляють їх через екструдер. Тому у вінілового сайдинга є дві поверхні, виготовлені з двох різних компаундів - зовнішня і внутрішня.

Зовнішня поверхня сайдинга відповідає за його взаємодію з навколишнім середовищем, її склад протистоїть вигорянню сайдинга, короблення панелей, здуття, лущення поверхні. Внутрішня поверхня сайдинга відповідає за жорсткість конструкції, від якості цієї поверхні буде залежати як буде вести себе сайдинг при зміні температур і при механічному впливі.

 
Що ви можете побачити і на що варто звернути увагу
1)  Рівномірність забарвлення панелі. Панель повинна мати рівномірний забарвлення зовнішньої і внутрішньої поверхні. Причому, тон зовнішньої і внутрішньої поверхні може відрізнятися, тобто внутрішня поверхня панелі може бути декілька світліше зовнішньої. Фактично це означає, що при виробництві сайдинга в компаунд (вінілову масу) для зовнішньої і внутрішньої поверхні додавалося різну кількість барвника. Часто це робиться для того, щоб просто заощадити, оскільки барвник та його захист досить дорогі. У кінцевому підсумку виробник таким чином зменшував власні витрати й знижував «вихідну» ціну сайдинга. Ідеальний варіант, коли внутрішня і зовнішня поверхні сайдинга мають зовсім ідентичні кольору, таким параметром характеризується якісний сайдинг.

2)  Бічний зріз панелі. Дивіться уважно на бічній зріз панелі. Панель по боковому зрізу, від цвяховий частини (верхньої, де дірочки для кріплення) до замкової частини (нижньої, де гачок) повинна мати рівномірну товщину. Це важливо! Тому що рівномірність товщини панелі - тестований показник якості, це означає, що силові навантаження панель буде сприймати рівномірно і «слабких» місць у неї немає. Якщо помітили перепади товщини, або, ще гірше, «раковини» на поверхні панелі, від покупки відмовтеся. Цей сайдинг неякісний і вам він не цікавий ..

3)  Отвори для цвяхів. У верхній частині панелі розташовані горизонтальні довгасті отвори. Ось у них і буде проводиться кріплення цвяхами або саморізами. Цвяхові отвори повинні бути рівними за розміром, мати рівні гладкі краї. Якщо цвяхові отвори неакуратні, нерівні і неідентичні, сайдинг робили, що називається «на коліні», такий матеріал вам також не цікавий.

4)  Лицьова поверхня панелі. Як правило, лицьова поверхня панелі завжди має тиснення «під дерево» у кожного виробника тиснення своє власне. І тут або подобається, або ні, іншого не дано. Набагато важливіше, щоб поверхня не мала дефектів у вигляді лущення, розшаровування або маленьких тріщин. Тому як такі дефекти взагалі з'являтися не повинні на поверхні сайдинга навіть у процесі експлуатації, не кажучи вже про первісний стан. І ще дивимося уважно, щоб поверхня була матовою, не глянцевою, ні-ні, не блискучою, а матовою. Глянцева блискуча поверхня для вінілового сайдинга протипоказана. Якщо сайдинг блищить, то він буде сильно нагріватися на сонці, поглинати велику кількість тепла, надмірно подовжуватися і як говориться «йти хвилею». Ну навіщо вам хвилясті стіни - ні до чого. Від глянцевого сайдинга краще відмовитися. Мало того, що естетично негарно, так ще й вицвіте дуже швидко.

5)  Що ще не очевидно при візуальному огляді. Товщина панелі. Є певні стандарти товщини панелі, нормальний діапазон товщини: 1,0 - 1,2 мм. Цього цілком достатньо для якісного вінілового сайдинга. Тому товстий сайдинг зовсім не означає якісний. Приміром, зайва товщина панелі може позбавити її необхідної пластичності й еластичності, тому вона буде важко давати «усадку» взимку і недостатньо подовжуватися влітку, як наслідок тріскатися. При опірності удару, панель теж повинна бути еластичною, поглинути силу удару, в іншому випадку вона буде сколюватися. Крім того, подумайте самі. додаткова товщина, це додаткова сировина, отже додаткова вартість, навіщо вам переплачувати? Нормальний діапазон товщини сертифікований, розумний виробник не здорожує виробництво за рахунок зайвої сировини. Часто зайва товщина панелі сайдинга - приклад недосконалості технології виробництва.

6)  Дивіться на упаковку. Упаковка може багато чого цікавого вам розповісти про матеріал і його якість. Хороший сайдинг упакований у картонні коробки з жорсткого картону, тому що виробник дбає про збереження свого товару. Самі по собі такі коробки досить дорогі, але матеріал в них зберігається ідеально, він витримує навантаження-розвантаження, велику вагу і може лежати на вашій ділянці чекаючи монтажу. З плівкою все складніше. Ваші вантажники або монтажники можуть пошкодити матеріал ще до монтажу. Швидше за все вам це не потрібно. Так що вибирайте коробки.
 
Що варто довідатися в продавця?

1) Країна походження й назва виробника. Для чого це потрібно? Щоб розуміти з продукцією якого плану ви маєте справу. Розумний покупець спочатку подумає, потім прийме рішення. Пошукайте в Інтернеті відгуки про даного виробника, почитайте форуми, поставте запитання представникуі виробника, перш ніж вирішите, купуєте чи ні. Можете, до речі, поцікавитися скільки років даний сайдинг виробляється і в яких регіонах продається.

2) Гарантійний термін. І яким чином здійснюється відшкодування за гарантією. Що покриває гарантія і які є обмеження. Зазвичай гарантія становить від 25 до 50 років. Поширюється вона на матеріал, тобто на відсутність дефектів в матеріалі, в тому числі на появу дефектів у процесі експлуатації. Гарантія не поширюється на неякісний монтаж матеріалу. Це важливо! Якщо ви або монтажники, які виконують роботи, неякісно встановили сайдинг, і внаслідок цього матеріал став поводитися «неправильно», гарантією такі дефекти не покриваються. Тому: чітко дотримуйтесь правил монтажу! Вимагайте інструкцію з монтажу, бажано, щоб інструкція була саме від виробника сайдинга. І ще пам'ятайте, нормальний гарантійний термін - 50 років і більше.

Крім того, жоден виробник не дозволяє комплектувати свій сайдинг «чужими» комплектуючими: кутами, лиштвами, відливами і пр. Якщо продавець буде вас вмовляти взяти комплектуючі іншого виробника, подумайте, ваш грошовий виграш може бути незначним, але в цьому випадку ви точно втратите гарантію. Можливо продавцеві це вигідно з якихось причин, але вже точно не вам.

3) Ціна. Пам'ятаєте фразу зі старого радянського фільму: «Чим хутро дорожче, тим воно краще і чим хутро краще, тим воно дорожче». Аналогічно і з сайдингом. Якісний вініловий сайдинг не може бути дешевим. І, відповідно, дешевий вініловий сайдинг, не може бути якісним.

- Виробничий процес таким чином побудований, що якісні пластифікатори, барвники і всілякі присадки, відповідальні за стійкість кольору, стабільність параметрів панелі та інше - імпортні, і, що називається, купуються за тверду валюту. Звідси і незначна різниця в ціні на хороший сайдинг. Оскільки головна «фішка» сайдинга полягає в тому, що він створений для ледачих господарів і розрахований на тривалих термін експлуатації, закликаю не економити 100-200 доларів, щоб потім зіткнутися з низкою неприємних проблем.

- Чому   вініловий сайдинг темних кольорів  дорожчий? Все тому ж. У його виробництві використовуються ще більш високоякісні барвники, стабілізатори кольору і маси. Завдання виробника не просто зробити темний сайдинг, але й забезпечити йому довгостроковий захист від втрати кольору (того самого темного, соковитого і гарного). Крім того, темні панелі мають властивість сильно нагріватися під впливом сонячних променів. Але при цьому вони повинні залишатися стабільні, тобто не деформуватися. Ціна вінілового сайдинга темних кольорів зазвичай в 1,5-2 рази дорожче пастельного. Якщо ціна практично однакова або розходження в ціні незначно, не купуйте такий сайдинг, він швидко вицвіте і добре, якщо рівномірно, а то піде плямами і розводами.

 
Набір додаткових послуг
У продавця ще можна дізнатися про набір додаткових послуг: доставку, розрахунок і монтаж. Ідеальний варіант, коли витрати матеріалу вам розраховує монтажник, який попередньо заміряє будинок, а після буде виконувати монтажні роботи. Однак, будь-який продавець може здійснити розрахунок за вашими кресленнями, покладаючись на їх правильність. Якщо ви рахуєте самі, будьте готові до того, що чогось може не вистачити, або навпаки залишиться зайве. І тут теж є певні тонкощі, просіть своїх монтажників поводитися з матеріалом дбайливо і зберігати його в хороших умовах. Якщо у вас залишилися зайві планки і панелі, які не забруднені, не подряпані і мають товарний вигляд, продавець прийме їх назад, повернувши вам гроші. Запитайте про це у продавця заздалегідь.

У фіналі, коли зберете достатньо інформації, приймайте рішення виходячи зі своїх цілей, завдань та пріоритетів. Якщо для вас дуже важливим є грошове питання, то поступіться  деякими властивостями товару, вибирайте сайдинг пастельних тонів, світлих відтінків з білими комплектуючими, попросіть продавця здешевити для вас комплект добірних елементів (часто вони взаємозамінні). Якщо ж ціна не найважливіше, то постарайтеся поєднати всі принципові моменти, адже саме вони є ключовими для якісного вінілового сайдинга.
 

BORYSZEW

Компанія Boryszew S. A. (Боришев) виробляє сайдинг на ринку будівельних матеріалів з 1997 року. Сайдинг Boryszew S. A. (Боришев) виробляється за американською ліцензією.

У виробництві застосовуються екологічні оловоорганічні стабілізатори, що робить сайдинг Boryszew S. A. екологічно чистимо продуктом. Сайдінг Boryszew S. A. (Боришев) має сертифікат якості ISO 9001, що підтверджує високу якість сайдінга.

Сайдинг Boryszew відрізняється довговічністю і протягом довгого часу зберігає свої якості не деформуючись, не вимагаючи регулярного ремонту і оновлення. Вініловий сайдинг абсолютно не схильний до дії вологи, недоступний цвілі і грибкам. На відміну від дерева, матеріал при пожежі не горить, а лише оплавляється, ослабляючи дію полум'я. Сайдинг розрахований на експлуатацію при температурах від + 50 до - 50° С.

Особливістю сайдинга Boryszew є також повна відсутність в його складі свинцю і інших важких металів.

Детальніше...
 
FINEBER

FineBer - сайдинг, фасадні панелі з ПВХ, призначені для облицювання фасадів будівель і споруд.
Панелі FineBer ідеально підійдуть для будь-яких, навіть самих креативних ідей.
Сайдинг FineBer - це сучасний, красивий і практичний матеріал для обробки фасаду. Сайдинг FineBer використовується для додання завершеної, індивідуальної зовнішності, як нового будинку так і при реставрації

Фасадні панелі FineBer - це свіжі і нові можливості в обробці фасадів будівель. Фасадні панелі широко застосовуються в оздобленні: від декорування цокольній частині до облицювання всього фасаду будівлі.

Поєднуючи сайдинг FineBer з фасадними панелями FineBer, можна вигідно підкреслити окремі елементи фасаду такі, як колони, двері, вікна, портали та інше.

Детальніше...
 
FASIDING

 

FaSiding - це відформовані стінові панелі з полівінілхлориду, зроблені під дощату обшивку. Застосовуються для утеплення, реконструкції, облицювання фасадів. FaSiding різноманітний по колірному і дизайнерському оформленню, а при розробці фасадних конструкцій немає жодних перепон для польоту фантазії в колірному рішенні. При різних комбінаціях елементів можна розставити на будинку кольорові акценти, зробити облицювання будинку не тільки функціональною, але і красивою.

Детальніше...
 
DOCKE

 Компанія «Docke» — одне з найбільших в Росії підприємств, родом діяльності якого є виробництво і реалізація вінілового сайдінга і водостічних систем з ПВХ. Виробництво здійснюється компанією під торгівельною маркою Docke за ліцензією і під контролем компанії «D.O.C.K.E. Systemlosungen Gmbh», Берлін, Німеччина.

Детальніше...
 
ROYAL

Сайдинг Royal Europa випускається завдяки інтегрованому і комп'ютеризованому виробничому процесу, що піддається постійному контролю якості і міцності. Технічні параметри вінілового сайдинга піддаються постійному тестуванню і контрольним дослідженням заводською лабораторією, де перевіряються такі параметри, як: ударна в'язкість, коефіцієнт усадки, однотонність кольору, блиск, гнучкість в низьких температурах і товщина зовнішнього шару. Виготовлений таким способом сайдинг відрізняється високою якістю, підтвердженим 50-річною гарантією.  

Детальніше...
 


    Rated by ORS        PR-CY.ru