Неділя, 23 лют. 2020
Головна Статті Металочерепиця в господарстві згодиться!
Металочерепиця в господарстві згодиться!
Ще з сивої давнини метал використовували в якості покриття для дахів: давньоримські і давньогрецькі палаци, а також давньоруські храми, покриті міддю, що виблискує на сонці, здалеку привертали до себе увагу. Метал міцний і в той же час пластичний, тому мідь і залізо були гідно оцінені стародавніми будівельниками. Щоправда, дозволити собі таку покрівлю могли лише дуже і дуже заможні люди: у ті часи метали коштували дуже дорого.

У наші дні покрівля з металу, залишившись такою ж популярною і престижною, стала, окрім того, більш доступною за ціною. Зараз на ринку перше місце займає продукція зі сталі: рулонна сталь і металочерепиця.
 
Покривати дах сталлю почали досить давно, але проблема полягала в тому, що сталь без фарбування дуже швидко починала іржавіти і руйнуватися. На допомогу прийшла оцинковка - покриття листів сталі тонким шаром цинку. З таким «одягом» термін служби сталевої крівлі збільшився до 20 років. Зараз до оцинкування додалося ще і полімерне покриття, що додає додаткову міцність і декоративність. Полімерні покриття - поліестер - це найдешевший варіант; пластізол - цей варіант більш надійний: покриття з нього не так легко подряпати, як поліестерове, і, нарешті,  пурал і полідіфторіт - це найміцніші полімери.

З такої сталі з полімерним покриттям виготовляють (надаючи сталевій стрічці певний малюнок) металочерепицю. Зовні металочерепиця виглядає дуже схоже на справжню, і при цьому вона має низку незаперечних переваг. Металочерепиця міцна, її нескладно монтувати, причому, якщо на даху вже є старе покриття (руберойд, залізо), демонтувати його не слід - воно послужить додатковою гідроізоляцією. Ще з переваг металочерепиці слід згадати невелику вагу і довгий термін служби.

Покрівельне покриття з міді - досить недешеве задоволення. Зате прослужить воно вам кілька сотень років! Мідь практично не піддається корозії, а з часом під впливом дощу, снігу і сонця мідь окислюється, набуваючи зеленуватий відтінок, що надає покрівлі "старовинний" вигляд. Мідь пластична, тому її використовують для покриття дахів зі складною, вигадливою конструкцією.

Сплав цинк-титан - теж «довгожитель»: термін його служби - понад 100 років. За своїми характеристиками він не поступається міді. А ось кольоровий алюміній не настільки довговічний, але при цьому міцний і легкий, та й монтувати його легко.

Вирішивши використовувати металеве покрівельне покриття, не забудьте про якісну тепло і звукоізоляції, адже метал є хорошим провідником тепла і звуку. Зазвичай як утеплювач у таких випадках використовують мінераловати: всім відому скловату і плити з кам'яної вати.


 
    Rated by ORS        PR-CY.ru