Неділя, 23 лют. 2020
Головна Статті Куди слід вкручувати самонаріз - у верхню або в нижню частину хвилі?
Куди слід вкручувати самонаріз - у верхню або в нижню частину хвилі?
В наш час найбільш часто для покриття даху використовується такий сучасний матеріал як металочерепиця. Для правильного кріплення існують спеціальні самонарізи, звані покрівельними. Покрівельний самонаріз є оцинкований шуруп з головкою у формі шестикутника кольору покрівельного покриття, зі свердлом на наконечнику і з шайбою ущільнювача з вулканізуючим шаром. При купівлі самонарізів необхідно звертати увагу на їх якість, пам'ятаючи, що термін їх служби повинен бути не менше терміну служби покрівельного покриття. Часто покупець, купуючи дорогу металочерепицю з поліпшеним полімерним покриттям, що має термін експлуатації більше п'ятдесяти років, прагне заощадити на таку «дрібницю» як кріплення.
 
Однак, при купівліі не відомо ким вироблених самонарізів на ринку існує ризик підміни матеріалу ущільнювальної шайби - покладений етиленпропіленовий каучук (ЕРОМ) може бути замінений звичайної гумою, яка всього за кілька років під впливом перепаду температур і сонячного світла може висохнути і стати дуже крихкою. Проте, помилка, про яку піде мова, відноситься не до вибору якісних або неякісних самонарізів, а до самої технології кріплення.

Для правильного кріплення слід вкручувати самонаріз у те місце нижньої частини хвилі, в якому метал найбільш щільно прилягає до решетування. Для швидкості і зручності рекомендується орієнтуватися по сходинці, відступаючи від неї в низ на два сантиметри. Виходячи зі свого багаторічного досвіду, наші фахівці рекомендують користуватися покрівельними самонарізами, що мають довжину не менше 28 міліметрів. Такий самонаріз вкручується в центр обрешітки на 20 міліметрів. Підкладка з ЕРОМ матеріалу деформується таким чином, що повністю заповнює весь простір між металом покрівельного покриття і голівкою самонаріза з шайбою. Потім відбувається вулканізація підкладки, роблячи з'єднання абсолютно герметичним.
 

 
Проте, нерідко бувають випадки, коли навіть досвідчені майстри кріплять мералочерепицю неправильно. Найпоширеніша помилка - кріплення у верхній частині хвилі покрівельного покриття. Для кріплення таким способом доводиться використовувати покрівельні самонарізи більше 60 міліметрів завдовжки. Шайба з підкладкою не в змозі притиснутися досить щільно через те, що профілю не вистачає жорсткості у верхній частині хвилі. До того ж, верхня хвиля занадто круто вигинається, не залишаючи потрібного місця для примикання, що при закручуванні самонаріза шуруповертом призводить до зминання покрівельного покриття. Природно, подібні вм'ятини серйозно псують зовнішній вигляд металочерепиці, яка особливо приваблива саме декоративними властивостями. Ще одна проблема кріплення вверх хвилі полягає в неможливості забезпечення достатньої надійності прикріплення покриття.

Виконуючи монтажні роботи, покрівельник не має можливості зручно розташуватися для загвинчування кожного самонаріза. А загвинчувати йому доводиться 6-8 самонарізів на 1 кв. м, і всі з одного положення (наприклад, стоячи на сходах). У цих умовах закручувати самонаріз у верхню частину хвилі вкрай незручно, що створює велику ймовірність браку. Покрівельний самонаріз просвердлює металочерепицю і потрапляє в порожнечу - до бруса обрешетування ще 2,5-5 сантиметрів залежно від висоти профілю. Монтажнику припадає на дотик шуруповертом з самонарізом шукати дерево обрешітки. А як відомо, до добра такі "трюки" не приводять

 
    Rated by ORS        PR-CY.ru