П'ятниця, 24 січ. 2020
Головна Статті Питання жорсткості і товщини.
Питання жорсткості і товщини.
Купуючи металочерепицю, нас може зацікавити питання, чому товщина листів, пропонована покрівельним ринком, представлена в діапазоні від 0,37 до 0,75 мм? Чи впливає товщина металу на експлуатаційні властивості металочерепиці? 

Наука про опір матеріалу говорить про те, що жорсткість випробуваного зразка пропорційна товщині в третьому степені. Та й без складних математичних формул кожному ясно, що чим тонше металевий лист, тим менше у нього жорсткість.

Чим жорсткіше матеріал, тим сильніше він чинить опір навантаженям, тим краще зберігає свою проектну форму. Додаткову жорсткість металочерепиці надає її профілювання, де кожна хвиля є ребром жорсткості. Жорсткість - обов'язкова умова для покрівельного матеріалу, так як рано чи пізно він бере на себе динамічні навантаження навколишнього середовища.
Професійний покрівельник може змонтувати звичайний двосхилий дах, не пересуваючись по покрівельних листах, а використовуючи спеціальні ліса і бруси обрешітки. Але в будь-якому випадку йому доведеться спиратися на вже змонтовану покрівлю, коли справа доходить до монтажу розжолобків, обробці труб і т.д. Інструкції з монтажу та експлуатації металлочерепичної покрівлі допускають у таких випадках ступати у видолинок хвилі. Виробничі випробування виявили відсутність при цьому деформації в листів 0,45 і 0,50 мм. А ось металочерепицю в 0,37 мм (тут скрізь під товщиною увазі метал разом із захисним полімерним покриттям) такі навантаження помітно деформують.

Металочерепиця, що має товщину 0,37 мм, вимагає досить дбайливого поводження при транспортуванні і укладанні, так як ризик пошкодження її поверхні набагато вище. Не варто застосовувати її на складних дахах, женучись за більш низькою ціною, оскільки у цієї металочерепиці є специфічний спектр використання. Вона з успіхом виконає свою захисну функцію:

  • на дахах малих торгових павільйонах і кіосках;
  • декоративного оздоблення козирків більшості будівель (при куті нахилу не менше 70 градусів);
  • в масовому будівництві однотипних будинків з простими двосхилими дахами.
 
    Rated by ORS        PR-CY.ru