Понеділок, 01 черв. 2020
Як правильно обрати і купити металочерепицю?
 
Критерії популярності металочерепиці

1.Невисока вартість. Покрівля металочерепиця - найпопулярніша покрівля у нас в країні. І це не дивно, її вартість трохи вище шиферу і Ондуліну, і набагато менше натуральної черепиці, менше вартості бітумної черепиці, і багатьох інших.

2. Довговічність. У Фінляндії, країні, де вперше була укладена покрівля у вигляді металлочерпиці, дахи стоять вже по 40 років. Це непоганий показник якості для невисокої вартості покрівлі. Для порівняння, шифер навряд чи буде стояти 40 років, а наприклад, якщо у вас на даху Ондулін, то за цей час можна перекривати дах вже втретє.

3. Естетичний вигляд. Металочерепиця максимально схожа до натуральної черепиці, має великий вибір колірних рішень, які можна підібрати за кольором під фасад будівлі, під паркан, під ландшафт. Продаж металочерепиці побудована таким чином, що колір, довжину листа і вид покриття покупець замовляє сам.

4. Варіативність. Здатність підлаштовувати листи металочерепиці конкретно під певні розміри покрівлі, тим самим, зменшуючи кількість обрізків, та відходів при монтажі. А також метал асоціюється з міцністю покрівлі, і купувати усвідомлено металочерепицю як міцний матеріал на дах, що також сприяє популярності металочерепиці.

 
Структура сталевого листа

 

1. Цинковий шар 
2. Пасивуючий шар 
3. Грунтовка
4. Полімерне покриття
5. Сталевий лист 
6. Цинковий шар 
7. Пасивуючий шар 
8. Грунтовка
9. Захисний шар фарби

 
Як правильно вибрати металочерепицю?

Існує кілька основних параметрів, від яких залежить, наскільки довго буде вам служити металочерепиця:

1. Товщина металу. Загальноприйнятий стандарт якості - товщина металу повинна бути 0,5 мм. Але з метою економії багато виробників завозять сировину для виробництва металочерепиці товщиною 0,42 і менше, а злі язики кажуть, що там товщина і зовсім 0,38 мм. Наприклад металочерепиця товщиною 0,4 на 25% менше важить ніж металочерепиця товщиною 0,5, тому й буде коштувати на 25% менше. Тому важливо при купівлі звертати увагу на товщину металу. Металочерепиця з більшою товщиною металу, менше деформується під час перевезення і монтажу, тому стикувальний шар між листами буде менш помітний.

2. Ступінь оцинкування. Ступінь оцинковки металу виражається в г/м2. Європейський стандарт якості відповідає 275 г/м2, при такому ступені оцинковки металочерепиця буде стояти довго і захищати ваш будинок від негоди. Але виробники металочерепиці, намагаючись зекономити, завозять сировину із меншим ступенем оцинкування, наприклад 225 г/м2 або 180 г/м2. Це позначається на ціні в меншу сторону, і на якості металочерепиці - знову таки в гіршу сторону. Металочерепиця з поганим ступенем оцинковки почне іржавіти набагато швидше.

3. Додаткові добавки в захисний шар. Нові технології довели, що якщо до цинку, який захищає метал, додати алюміній, то такий захист дозволить довше використовувати метал, він буде більш стійкий і атмосферних явищ. До того ж якщо подряпати металочерепицю, шар алюмінію окислиться і створить захисну плівку, яка буде захищати метал.

4. Покриття металочерепиці.

Поліестер - найдешевше полімерне покриття металочерепиці на основі поліефірної фарби. Він ідеально підходить для спеки та холодного клімату, проте, у нього низька механічна стійкість. Ось чому важливо його не подряпати в процесі доставки і монтажних робіт. Товщина полімеру становить 25 мкм.

Матовий поліестер має усі переваги звичайного глянсового покриття, але товщина полімерного покриття становить уже 35 мкм. Металлочерепица, покрита матовим поліестером, виглядає набагато багатше.

Пурал - універсальне глянциве покриття на поліуретановій основі для клімату з великим перепадом температур. Його механічна стійкість і товщина покриття (50 мкм) набагато вище звичайного поліестера і гарентія на пурал становинь 15 років, а не 10, як на поліестер та матполіестер.

ПВДФ (PVDF) - Це покриття, що складається на 80% з полівінілфториду і на 20% з акрилу, має високу стійкість до УФ-випромінювання, агресивних середовищ і механічних пошкоджень. Колірна палітра ПВДФ надзвичайно багата. Поверхня покриття може бути глянсовою або з металевим відблиском в сріблястих і мідних тонах. Металевий відблиск досягається шляхом нанесення на захисне покриття додаткового шару прозорого лаку з пігментом "металік". Покриття ПВДФ практично не вицвітає. Воно добре зарекомендувало себе в умовах агресивних середовищ і традиційно використовується на об'єктах хімічної промисловості, для будівель, розташованих на морському узбережжі, і т. п.

Пластизоль - найтовстіше покриття до 200 мкм. Завдяки великій товщині воно є одним з найстійкіших до механічних ушкоджень. Пошкодити це покриття дуже складно. Пластизоль має високу корозійну стійкість, проте погано переносить високі температури і УФ-випромінювання.

 
Корисні поради

1. Металочерепиця, на перший погляд, виглядає однаково і пересічна людина навряд чи відрізнить наскільки вона якісна.

2. Купуючи металочерпицю зверніть увагу на товщину металу і обов'язково поцікавтеся ступенем оцинковки металу. Чим тонше буде метал, тим більше форма виробник економить на сировину, чим менше буде ступінь оцинкування, тим гірше буде захист металочерепиці від погодних явищ. Пам'ятайте, що метал від іржавіння захищає цинк.

3. Поцікавтеся, яку гарантію дає завод виробник і як довго виробник існує на ринку, чи є відгуки з цього виробникові?

4. Можна сказати - бійтеся китайських виробників, тому що китайська металочерепиця може служити довго але також і може почати швидко облазити і втрачати колір, не кажучи вже про захист від іржавіння.

5. Пам'ятайте, що ви заощаджуєте невелику суму між найдешевшою металочерепицею і металочерепицею з оптимальними захисними властивостями, - це приблизно 10-15%. Чи варто економити?

 
 
 Класична хвиля Ruukki
ruukki logo
 Ретро Ретро плюс 
Metallocherepitca-Retro-RE-glyanetc-0-5-Arcelor-Mittal-Germa-120551b
Дюна Opal
 


    Rated by ORS        PR-CY.ru